Prečo kandidujem?


Už dlhšie som zvažoval vstup do oblasti verejného života. Som človek, ktorého trápi, keď niečo nefunguje, keď sa veci robia skryte, netransparentne a len pre vlastný prospech. Ale tiež keď sa do verejného života vnáša nenávisť, či pohŕdanie inými. Náš politický život je prešpikovaný korupciou, neznášanlivosťou a vyzerá to, že všetky rozhodnutia ovládajú peniaze.

Dá sa to robiť inak. Do verejného života potrebujeme priniesť hodnoty, ktoré sú založené na správnych princípoch. Rozhodovanie na základe kvality, nie rodinkárstva alebo známostí. A budovanie na základe takéhoto rozhodovania. Preto potrebujeme do verejného života ľudí, ktorí žijú to, čo hovoria. Neskrývajú sa za prázdne heslá a nič nehovoriace frázy. Potrebujeme otvorenosť, transparentnosť a dobré vzťahy. Zároveň verím, že každá situácia, ale aj každý človek môže prejsť zmenou. Je naším právom a aj povinnosťou vyvíjať tlak, aby zmena prišla. Preto som sa rozhodol kandidovať. Chcem priniesť lepšie vzťahy do nášho regiónu. Verím, že náš región môžeme zmeniť a urobiť ho lepším.


Stojím za projektami

Za mňa nehovoria

Keďže už nejaký čas som so znepokojením sledoval, ako sa istá časť politickej scény, ale aj slovenskej verejnosti radikalizuje, pripravili sme k tejto situácii výzvu pod názvom „ZA MŇA NEHOVORIA“. #zamnanehovoria #nadejexistuje
Ako kresťania sme v nej chceli nastaviť zrkadlo a jasne sa dištancovať od prejavov nenávisti, antisemitizmu, rasizmu a netolerancie. Uvedomujeme si, že v dnešnom svete je niekedy ťažké odlíšiť dobro a zlo, ale vnímame potrebu jasne sa ako kresťania vysloviť, že tí, ktorí pod heslom „Za Boha a národ“ šíria nenávisť, nehovoria za nás.
Našu iniciatívu môžete stále svojím podpisom podporiť tu: https://www.peticie.com/za_ma_nehovoria
Preto sme pripravili výzvu „ZA MŇA NEHOVORIA“. Tu môžu kresťania, ale aj ostatní ľudia jasne vyjadriť, že naším Bohom je Boh lásky, milosrdenstva, milosti, ale aj spravodlivosti. Nikdy to však nie je Boh nenávisti. A práve preto ľudia oháňajúci sa heslom, ktoré bolo často zneužívané za vojnového Slovenského štátu, nehovoria za nás.

Je veľmi ťažké pre nás, ako kresťanov čítať a sledovať, ako mnohí ľudia, ktorí sa ku kresťanstvu hlásia, spochybňujú holokaust, zlo vojnového Slovenského státu a nacizmu, šíria nenávisť, hovoria opäť o konečných riešeniach pre „parazitov“. Dokonca sa ozbrojujú a cvičia v lesoch, aby mohli v pravej chvíli definitívne zúčtovať s „nepriateľmi štátu a národa“. A to všetko pod heslom „Za Boha a za národ“. A preto vznikla naša iniciatíva.

Modlitba za odpustenie v Banskej Bystrici

Link na článok v SME

DOMOV